Сульфацеф 25
суспензія для ін’єкцій
Склад
1 мл препарату містить:
цефквіному сульфат — 29,64 мг (еквівалент 25 мг цефквіному).
Опис
Суспензія білого кольору з жовтим або коричневим відтінком.
Фармакологічні властивості
Антибіотик групи цефалоспоринів четвертого покоління. Діє бактерицидно проти грампозитивних бактерій — Clostridium spp., Corynebacterium spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (серогруп А, В та С) та грамнегативних бактерій — Escherichia coli, Enterobacter spp., Erysipelotrix rhusiopathiae, Citrobacter spp., Haemophilus spp., Klebsiella spp., Pasteurella haemolytica (Mannheimia haemolytica), Pasteurella multocida, Proteus spp., Salmonella spp., Arcanobacterium pyogenes, Bacillus spp., Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Prevotella spp., Actinobacillus spp., Serratia marcescens, включаючи таких, що продукують бета-лактамази.
Механізм дії базується на інгібуванні синтезу клітинної оболонки бактерій. Цефквіном швидко проникає у бактеріальну клітину і має високу стійкість до бета-лактамаз. На відміну від цефалоспоринів попередніх поколінь він не гідролізується хромосомно-кодованими цефалоспориназами типу Amp-C або плазмідо-опосередкованими цефалоспориназами ряду ентеробактерій.
Після внутрішньом’язового введення ВРХ дози 1 мг на 1 кг маси тіла цефквіном надходить у кровотік і досягає максимальної концентрації 2 мг/мл в сироватці крові через 1,5-2 години. Після введення свиням дози 2 мг на 1 кг маси тіла максимальна концентрація 4,8 мг/мл в сироватці крові спостерігається через 20-60 хвилин і зберігається на терапевтичному рівні 24 години.
Цефквіном погано зв'язується з білками плазми крові (менш ніж 5%), тому проникає в цереброспінальну та синовіальну рідину. Через 12 годин після внутрішньом’язового введення свиням його концентрація в цереброспінальній рідині зрівнюється з вмістом у плазмі крові. Цефквіном відносно швидко виводиться з сечею переважно в незміненому вигляді (період напіввиведення у ВРХ становить 2-2,5 години, у свиней — 9 годин).
Показання
Лікування тварин при захворюваннях, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до цефквіному:
- велика рогата худоба — респіраторні захворювання, спричинені Pasteurella multocida, Mannheimia haemolytica, міжпальцевий дерматит бактеріальної етіології, гнійний пододерматит, некробактеріоз, септицемія та мастит, в тому числі спричинений E. coli;
- телята — ешерихіоз (колібактеріоз);
- свині — респіраторні захворювання, спричинені Pasteurella multocida, Haemophillus parasuis, Actinobacillus pleuropneumaniae, Streptococcus suis, синдром MMA (мастит-метрит-агалактія), спричинений E. coli, Staphylococcus spp., Streptococcus spp. тощо;
- поросята — менінгіт, спричинений Streptococcus suis, артрит, спричинений Streptococcus spp., E. Coli тощо, епідерматит, спричинений Staphylococcus hyicus;
- собаки, коти — респіраторні та шкірні захворювання, мастит, менінгіт, артрит, цистит, уретрит тощо.
Протипоказання
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до цефалоспоринів та інших бета-лактамних антибіотиків та з масою тіла менше 1,25 кг.
Не застосовувати одночасно з іншими препаратами бактеріостатичної дії у зв’язку з можливим зниженням бактерицидної активності препарату.
Спосіб застосування та дози
Перед використанням флакон із препаратом ретельно струшують і вводять глибоко внутрішньом'язово, 1 раз на добу у таких дозах:
- велика рогата худоба — 2 мл на 50 кг маси тіла (1 мг цефквіному на 1 кг маси тіла), курс — 3-5 днів, при маститах — 2 ін’єкції з інтервалом 24 години;
- телята — 4 мл на 50 кг маси тіла (2 мг цефквіному на 1 кг маси тіла), курс — 3-5 днів;
- свині — 2 мл на 25 кг маси тіла (2 мг цефквіному на 1 кг маси тіла), курс — 3 дні, при синдромі ММА — 2 ін’єкції з інтервалом 24 години;
- поросята — 2 мл на 25 кг маси тіла (2 мг цефквіному на 1 кг маси тіла), курс — 5 днів;
- собаки та коти — 0,5 мл на 5 кг маси тіла (2,5 мг цефквіному на 1 кг маси тіла), курс — 2-5 днів.
Для попередження місцевої реакції бажано щоразу змінювати місце введення препарату.
Застереження
Після останнього застосування препарату забій великої рогатої худоби на м'ясо дозволяється через 5 діб, свиней — через 3 доби. Людям вживати в їжу молоко можна через 24 години або після двох доїнь. М'ясо та молоко, отримані раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.
Умови зберігання
В сухому, темному, недоступному для дітей місці, при температурі від +2 до +25 °С. Після відкриття флакона препарат зберігати в холодильнику і використати протягом 28 діб.
Не заморожувати!
Термін придатності
2 роки.