Ектосан
емульсія для зовнішнього застосування
Склад
1 мл препарату містить:
альфаметрин — 85 мг
піперонілу бутоксид — 115 мг
Опис
Рідина світло-жовтого кольору, прозора, масляниста, з легким специфічним запахом.
Фармакологічні властивості
Контактний комбінований інсектоакарицид, уражає периферичну нервову систему комах і кліщів на всіх фазах їхнього розвитку (личинка, імаго).
Належить до III класу токсичності, помірно токсичний для теплокровних тварин і птиці, токсичний для риби та бджіл.
Показання
Лікування та профілактика великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, домашньої птиці при ураженні ектопаразитами, чутливими до діючих речовин препарату, — кліщами Demodecidae, Psoroptidae, Sarcoptidae, паразитоформними кліщами Ixodidae, Argasidae, Dermanyssidae, волосоїдами Trichodectidae, пухоїдами Menoponidae, Philopteridae, вошами Haematopinidae, Holopeuridae, Linognathidae, кровососними комахами Muscidae, Calliphoridae, Sarcophagidae, личинками м’ясних мух, підшкірного та овечого (естроз) ґедзя.
Протипоказання
Не призначати клінічно хворим і виснаженим тваринам, самкам в останній тиждень вагітності.
Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують у вигляді робочих розчинів, які готують безпосередньо перед використанням шляхом додавання препарату в нехлоровану питну воду і розбризкують із дрібнодисперсних розпилювачів. При ураженні псороптозом, саркоптозом тощо розчин втирають за допомогою щіток протягом 40-50 с. Дрібних тварин купають у спеціально обладнаних ваннах, в основному після стрижки.
Для дезакаризації тваринницьких приміщень до 10% їхньої площі (двері, підвіконня, стіни тощо) обробляють розчином 1:500 з розрахунку 0,2 л на 1 м2, для дезінсекції (проти мух) — розчином 1:50.
При ураженні тварин кліщами, птахів — пухо- та пір'яїдами, збудниками сирингофільозу тощо використовують розчин 1:750, при ураженні ектопаразитами інших видів — розчин 1:1000.
Для одноразової обробки використовують:
• велика рогата худоба, коні — 1-3 л на 1 тварину, для захисту від гнусу — 0,2-0,3 л один раз на день;
• свині — 0,5-1 л на 1 тварину;
• кури — 20 мл на 1 птицю, в основу оперення;
• індички — 60 мл на 1 птицю, в основу оперення.
Гусей, качок обробляють шляхом занурення в ємності з робочим розчином.
Тварин, які вражені акариформними, гамазоїдними та іншими кліщами, обробляють повторно через 9-12 днів.
Застереження
Персонал, що контактує з препаратом, повинен дотримуватися правил гігієни та безпеки, прийнятих при роботі з ветеринарними препаратами, і використовувати захисний одяг (халат, шапочка, ґумові рукавички, ґумове взуття, герметичні захисні окуляри, респіратор), заборонено палити, вживати їжу та напої. Після закінчення робіт руки та обличчя ретельно вимити з милом, рот прополоскати водою. При потраплянні препарату на шкіру або слизові оболонки негайно змити його водою, при появі ознак отруєння (запаморочення, нудота, загальна слабкість) звернутися до медичного працівника.
Забруднену препаратом тару знешкоджують протягом 5-6 годин розчином кальцинованої соди 3-5 %, після чого промивають водою. Залишки препарату знешкоджують розчином їдкого лугу 5%, водною суспензією гашеного або хлорного вапна у співвідношенні 1:3 і зливають в яму глибиною не менше 0,5 м, розташовану далеко від джерел водопостачання, водоймищ, річок і місць випасу худоби.
Після останнього застосування препарату забій тварин на м’ясо дозволяється через 14 діб. М'ясо, отримане раніше вказаного терміну, використовують для годування м’ясоїдних тварин або виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Обмежень щодо використання молока і яєць немає.
Упаковка
Скляні ампули по 2 та 5 мл (по 10 шт. у картонній коробці), скляні флакони по 50 мл, полімерні флакони по 1 л, полімерні каністри по 5 л.
Умови зберігання
В упаковці виробника, у темному, недоступному для дітей та тварин місці, далеко від опалювальних приладів, окремо від продуктів харчування і кормів при температурі від -20 до +25 °С.
Термін придатності
2 роки.