Назва ветеринарного препарату
КОГЛАМУН, COGLAMUNE – вакцина інактивована полівалентна проти клостридіозів дрібної рогатої худоби і свиней.
Склад
Одна доза вакцини (2 мл) містить:
Анатоксини Clostridiumperfringensв достатній кількості для забезпечення відповідного рівня антитіл в сироватці крові контрольних тварин:
Альфа токсоїд Clostridiumperfringens тип А ≥ 2.0 МО/мл
Бета токсоїд Clostridiumperfringens тип С ≥10.0 МО/мл
Епсілон токсоїд Clostridiumperfringens тип D ≥ 5.0 МО/мл
Допоміжні речовини: гідроксид алюмінію, формальдегід, ізотонічний розчин хлориду натрію.
Фармацевтична форма
Суспензія для ін’єкцій.
Імунобіологічні властивості
Вакцина рекомендована для активної імунізації свиней та дрібної рогатої худоби проти клостридіозів. Збільшення рівня антитіл у попередньо імунізованої птиці відмічається впродовж 10-14 діб після вакцинації й досягає максимального значення через місяць після вакцинації. Імунітет триває протягом щонайменше 10-12 місяців після вакцинації. Активна імунізація вагітних овець і свиноматок за 2 тижні до окоту/опоросу дає пасивний захист для ягнят і поросят через антитіла в молозиві, що триває до 8 тижнів.
Вид тварин
Свині, вівці, кози.
Показання до застосування
Використовується для імунізації овець, кіз і свиней проти патогенів C. perfringens, які спричинюють: ентеротоксемію овець, геморагічний ентерит ягнят, бра дзот овець, некротичний ентерит свиней.
Активна імунізація вагітних овець і свиноматок дає пасивний захист для ягнят і поросят через антитіла в молозиві.
Протипоказання
Відсутні.
Застереження при застосуванні
Кози дуже чутливі до парентеральних ін'єкцій, тому бажано провести попереднє випробування на обмеженій кількості тварин, й дотримуватись відповідних заходів для запобігання можливого шоку (дієта з задаванням великої кількості води, введення антигістамінних препаратів).
Флакон з вакциною слід ретельно струсити перед використанням. При роботі з вакциною слід дотримуватись правил асептики/антисептики. Вакцинувати слід лише клінічно здорових тварин.
Взаємодія з іншими засобами
Не відома.
Спосіб застосування та дози
Вакцину застосовують підшкірно, в дозі: вівці та кози – 2 мл, свині – 4 мл.
Першу вакцинацію свиням слід проводити в 2 ін’єкції з інтервалом 4-6 тижнів. Ревакцинацію проводять через 1 рік від дати останнього введення вакцини.
Вагітних тварин слід вакцинувати для забезпечення оптимального рівня колостральних антитіл таким чином, щоб ревакцинація здійснювалась не менше ніж за 2 тижні перед очікуваним опоросом.
Ягнят та поросят від вакцинованих вівце- та свиноматок слід вакцинувати починаючи з 8-ми тижневого віку, а від невакцинованих – починаючи з 2-х тижневого віку, в дозі 2 мл на одну тварину.
Побічні ефекти
Після застосування можливе виникнення місцевої реакції у місці введення. Підшкірний набряк зникає впродовж кількох тижнів.
Період виведення (каренції)
Відсутній.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
Перед початком роботи слід детально ознайомитись із правилами роботи з вакцинами й ретельно їх дотримуватись. У разі самовведення слід негайно звернутися до лікаря. При роботі з вакциною слід користуватись засобами індивідуального захисту (рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя), дотримуватись правил особистої гігієни.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Невикористаний продукт або його залишки необхідно знешкодити відповідно до місцевих (державних) правил.
Термін придатності
24 місяці.
Умови зберігання і транспортування
Зберігати в захищеному від світла місці за температури від 2 до 8°C.
Упаковка
Пластикові флакони закорковані гумовими пробками під пластиково-алюмінієвими ковпачками по 50, 100, 250, 500 мл, упаковані в картонні коробки.